Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , RímSopránovci


The Sopranos Sopránovci je americký televízny seriál z mafiánskeho prostredia. Vymyslel ho David Chase a pôvodne sa vysielal na HBO. Seriál zobrazuje bossa mafie z New Jersey, Tonyho Soprana (James Gandolfini) a ťažkosti, s ktorými sa stretáva, keď sa snaží vyvažovať rozporuplné potreby, na jednej strane svojej vlastnej rodiny a kriminálnej organizácii, ktorej velí, na strane druhej.
Seriál získal vysoký kredit tým, že prinesol vyšší stupeň umenia do televízneho média a vydláždil cestu ďalším úspešným seriálom, ktoré nasledovali. Získal veľké množstvo ocenení, vrátane 21 cien Emmy a 5 Zlatých Glóbusov a podľa časopisu Vanity Fair pol nazvaný ako "snáď najväčšie pop-kultúne majstrovské dielo svojich dní". Častokrát bol parodovaný a rozoberaný.
Herci podpísaní na fotografii :
* James Gandolfini (Tony) je výbušný a divoký boss zločineckej organizácie - rodiny DiMeo a zároveň patriarcha Sopranovskej domácnosti. Tony začne dostávať záchvaty úzkosti po stresových rokoch v jeho "biznyse" a ťažkom detstve. Liečiť sa začne u Dr. Jennifer Melfi.
* Steven Van Zandt (Silvio Dante), Tonyho consigliere a zároveň dobrý priateľ.
* Tony Sirico (Paul "Paulie Walnuts" Gualtieri)
* Vincent Pastore (Salvatore "Big Pussy" Bonpensiero). Paulie a Big Pussy sú dlhoroční vojaci, ktorí pracovali pre Tonyho, ale už aj pre jeho otca.
* Michael Imperioli (synovec Christoper Moltisanti) zápasí s túžbou získa rešpekt v ich "druhej" rodine a zároveň s bojuje so svojou drogovou závislosťou.
Prvá séria
V úvode prvej epizódy Tony Soprano skolabuje. Dostáva záchvat úzkosti, čo ho prinúti začať terapiu u psychiatričky, Dr. Jennifer Melfiovej. Postupne vypláva na povrch, že Tonyho matka bola manipulatívna a možno aj psychotická, robí mu starosť budúcnosť jeho detí, niekto v jeho organizácii dohadzuje FBI a jeho vlastný strýko plánuje jeho smrť. Tonyho strýko Junior bol vymenovaný ako boss rodiny, kým Tony ťahá za nitky spoza scény. Tony, nazúrený kvôli Juniorovmu plánu zabiť ho, reaguje násilnou odvetou a konfrontuje svoju matku a jej úlohu v tomto pláne. Tento psychologický spúšťač má za následok jej pseudo-mŕtvice. Juniora zatkne FBI.
Druhá séria
Druhá séria začína prepustením Richieho Aprilea z väzenia, čo nerobí dobrotu na poli biznisu, rovnako ako začiatok jeho vzťahu s Tonyho sestrou Janice. Tonyho priateľ "Big Pussy" sa vracia do New Jersey po nápadnom zmiznutí a Tony zistí, že je informátorom FBI. Tony, Silvio Dante a Paulie Walnuts ho zabijú na lodi, zviažu do reťazí a hodia cez palubu. Janice v násilnej hádke zabije Richieho ešte predtým, ako sa s nim Tony stihol "porozprávať".
Tretia séria
Na začiatku tretej série sa z Floridy vracia ambiciózny Ralph Cifaretto po svojej dlhej neprítomnosti. Zapletie sa s Rosalie Aprile, vdovou po bývalom bossovi, Jackiem Aprileovi seniorovi. Napriek osobnej nevraživosti ho Tony povýši, pretože v profesionálnej oblasti je úspešný. Jackie Aprile junior začína chodiť s Meadow, Tonyho dcérou a potom upadá do čím ďalej tým viac bezohľadnejšieho zločineckého života. Tony sa iniciatívne pokúša rozprávať s Jackiem juniorom o jeho nestálom správaní obhajujúc to jeho mladosťou a pokúša sa zabrániť stupňovaniu tým, že sa s ním úprimne a priamo porozpráva. Napriek Tonyho rade a varovaniu, Jackie prekročil čiaru, keď sa pokúsi zorganizovať lúpež na Tonyho vlastnú borgatu, no sfušuje to. Tony sa rozhodne, že nechá na Ralpha, aby Jackiemu vymyslel trest. Navzdory tomu, že Ralph je Jackieho náhradný otec, padne definitívne rozhodnutie, že ho zabijú.
Štvrtá séria
V štvrtej sérii Tony v zúrivom hneve zabije Ralpha, pretože verí, že podpálením stajne zabil ich dostihového koňa menom Pio-O-My. Dovtedy je Ralphovo správanie stále viac nestálejšie a zbytočne násilnícke, čo sa prejavuje napríklad zabitím jednej z tanečníc Silvia Danteho. Napätie medzi Tonym a jeho manželkou Carmelou dosiahne strop, keď bývalá Tonyho milenka zavolá do ich domu. Ich manželstvo sa definitívne rozpadá a Carmela ho opúšťa. Na Tonyho sa obráti Johnny Sack, jeho priateľ z mocnej New Yorkskej zločineckej rodiny Lupertazzi, s návrhom na zavražedenie Carminea Lupertazziho, ale Tony od toho nakoniec odstúpi.
Piata séria
V piatej sérii prepustia z väzenia viacerých gangstrov, vrátane Tonyho bratranca s rovnakým krstným menom, Tonyho Blundetta. Carmine nečakane umrie a keďže nestanovil svojho nástupcu, vedie to k boju o moc v New Yorku. Napriek tomu, že Blundetto sa nechce vrátiť do zločineckého života, stiahne to späť v konflikte proti Tonyho príkazom. Keď Blundetto zabije brata Phila Leotarda, Johnny vyžaduje, aby ho Tony vydal. Odmetne to a tým vyprovokuje New Yorskú stranu. Tony sa nakoniec rozhodne, aby sa Blundetto radšej zabil sám, nech ho nemusí vydať zomrieť bolestivou smrťou. Christoper Moltisanti zistuje, že jeho snúbenica Adriana je informátorkou FBI a oznámi to Tonymu. Tony, s Christoperovým zvolením, nakáže Silviovi, aby ju zabil. Tony sa nakoniec s Carmelou zmieria. Po dosiahnutí úspešného zmierenia Tony Johnnymu navrhne, aby ukončili krviprelievanie a vrátili sa k biznisu. Po ich stretnutí Johnnyho zatýka FBI.
Šiesta séria - prvá časť
V úvode šiestej série je Tony postrelený teraz už senilným a zmäteným Strýkom Juniorom. Tony upadne do kómy a má množstvo živých snov. Tento zážitok zmení jeho pohľad na život a pokúša sa zmeniť sa. Predsa však musí čeliť viacerým problémom vo svojom biznise. Vito Spatafore je vylúčený pre jeho homosexualitu a Phil Leotardo (súčasný boss v New Yorku, keďže Johnny Sack je vo väzení) mu navrhuje, že vyrieši ten problém. Tony zlyhá, Phil intervenuje a zabíja Spataforea. Tonyho zločinecká rodina spácha odvetnú vraždu a znovu sa zdá, že rodiny sú vo vojnovom stave.
Šiesta séria - druhá časť
V druhej časti šiestej série je odklon od zločinu zatemnené Tonyho pomstychtivosťou a paranojou. Tony virtuálne zanecháva svoju novú filozofiu a zvažuje zabitie niekoľkých svojich spojencov za relatívne malé zlyhania. Christoper je neschopný vykročiť z davu, pričom sa prehlbuje jeho problém s recidívou jeho drogovej závislosti a zabíja svojho anonymného patróna zo skupiny anonymných narkomanov. Je ťažko zranený pri dopravnej nehode, ktorú spôsobí pod vplyvom drog. Tony, ako jediný nezranený pasažier, uškrtí Christopera na smrť. Anthony Junior Soprano, Tonyho syn, upadá do hlbokej depresie po tom, čo ho opustí jeho snúbenica, čo vyvrcholí jeho pokusom o samovraždu v záhradnom bazéne. Dr. Melfiovú priatelia presvedčia, že Tony neurobil žiadny pokrok a je možné, že svoj terapiu využíva pre svoj sociopatický prospech. Prestáva ho liečiť.
Johnny Sack vo väzení zomiera na rakovinu a Leotardo umocňuje svoju pozíciu v Lupertazzi rodine. Svojho odporcu zabije a potom oficiálne preberá velenie. Tony mu navrhne obchod s odpadom, ale Phil sa s ním, na margo starých sporov, nechce dohodnúť. Keď Tony zaútočí na vojaka z rodiny Lupertazzi za to, že obťažoval Meadow na rande, Phil to využije na pomstu. Phil nariadi popravu Bobbyho Baccalieriho, ktorého zastrelia, Silvia, ktorý skončí v kóme a Tonyho, ktorý sa stihne ukryť. Príkaz je zlomený, keď zvyšok Lupertazzi rodiny odmietne zabiť Tonyho a dá Tonymu príležitosť ísť po Philovi. Agent FBI informuje Tonyho, kde sa Phil zdržiava a Tony ho zabije. Philovou smrťou je hrozba z New Yorku eliminovaná a Tony, Carmela, Meadow a Tony Junior sa stretávajú na večeru.


Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím