Kontaktné adresy nie su overené! / The addresses are not verified !Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

Bob Geldof Bob Geldof
Nar. 1951 je írsky spevák, hudobník, herec a politický aktivista. V rokoch 1975 až 1986 mal skupinu The Boomtown Rats, s ktorou vydal 6 albumov. V roku 1984 založil superskupinu Band Aid a vydali pieseň Do They Know It's Christmas?, aby získali financie pre hladujúce deti v Etiópii. V roku 1982 si Bob Geldof zahral hlavnú postavu dospelého Pinka vo filme The Wall, ktorý bol natočený ako súčasť rovnomenného projektu skupiny Pink Floyd podľa scenára, ktorý napísal basgitarista skupiny, Roger Waters. 13. júla 1985 zorganizoval charitatívnu akciu Live Aid, na ktorej vystúpili poprední speváci a hudobné skupiny. V roku 2005 zorganizoval šesť koncertov s názvom Live 8 a kampaň Make Poverty History. Geldof sa v roku 1990 zúčastnil nahrávania rakúskej hitparády Die Großen Zehn v Dome Kultúry Ružinov. Okrem neho tam vystupovali napr. Marika Gombitová, Falco či Reinhold Bilgeri.

Bob Geldof
c/o Mark Cowne, Kruger Cowne Limited
Unit 18 G, Chelsea Wharf, 15 Lots Road
London SW 10 0QJ, UK


will.i.am will.i.am
Nar. 1975, vlastným menom William James Adams Jr., je americký spevák, skladateľ, reper, podnikateľ, herec, hudobník, hudobný producent a filantrop. Je členom a spoluzakladateľom skupiny The Black Eyed Peas. V dobe, keď začal študovať na strednej škole, zoznámil sa tu so svojím budúcim kolegom z Black Eyed Peas Apl.de.ap. Čoskoro na to začal Will skladať prvé piesne a s Apl.de.ap vystupovať v Los Angeleských kluboch. Založili tu svoju prvú hudobnú skupinu Atban Klann. Potom to šlo s jeho hudobnou kariérou prudko hore. Pripojil sa ku nim raper Taboo a založili skupinu Black Eyed Peas. V roku 1998 vydali prvý album Behind the Front a tri roky na to album Bridging the Gap. Potom, v roku 2003 sa ku nim pridala speváčka Fergie a album Elephunk bol na svete. Nasledoval ešte úspešnejší album Monkey Business (2005) potom The E.N.D.(Energy Never Dies) (2009) a najnovší The Beginning (2010). Zložil a naspieval mnoho soundtrackov ku filmom, ako sú napríklad: Scary Movie, Garfield, Taxi, Shrek Tretí, Znovu 17, G-Force alebo Madagaskar 2: Útek do Afriky. Pre posledný menovaný film naspieval známu pieseň I Like To Move It. Sám účinkoval v niekoľkých filmoch.

will.i.am
ReignDeer Entertainment
9220 Sunset Blvd, Suite 210
West Hollywood, CA 90069, USA


Lara Fabian Lara Fabian
Nar. 1970, pôvodným menom Lara Crokaert, je belgicko-talianska speváčka známa pre svoju charakteristickú prácu s hlasom. Spieva predovšetkým francúzsky, taliansky, španielsky a anglicky. Naspievala tiež skladby v portugalčine a v roku 1988 vydala nemeckú verziu piesne croire (Glaub). Na svojom konte má ďalej piesne v holandčine, ruštine, hebrejčine či novo v turečtine. Predala vyše 12 miliónov nosičov a nahrávacie spoločnosti spolu s niektorými médiami o nej hovoria ako o novej Céline Dion. V roku 1994 sa stala kanadskou občiankou. Hoci sa narodila v Belgicku, strávila prvých päť rokov v Catanii na Sicílii, kde sa pred návratom späť do Bruselu naučila svoj prvý jazyk - taliančinu. V ôsmich rokoch začala navštevovať Kráľovské konzervatórium v Bruseli. Počas desiatich rokov štúdií na konzervatóriu písala a upravovala svoje vlastné piesne. Pred štúdiom na konzervatóriu chcela študovať právo. Jej piesne sú do značnej miery ovplyvnené klasickým spevom rovnako ako u súčasných umelcov ako Barbra Streisand alebo skupina Queen. Jej najväčšími hitmi sú skladby Je T'aime, Adagio, či I Will Love Again.

Lara Fabian
Les Productions Clandestines
1, Place du Commerce, Suite 400
Ile des Soeurs, QC H3E1A2, Canada


Sir Cliff Richard Sir Cliff Richard
Nar. 1940 je jednou z najúspešnejších osobností britskej hudobnej scény. Bol členom skupiny The Shadows (od roku 1958). Jeho prvé úspechy sa viažu ešte ku sklonku 50. a začiatku 60. rokov minulého storočia. Ale na prvé miesto hitparád sa vrátil i v roku 1979 megahitom We Don't Talk Anymore. Cliff svojho času vybojoval druhé miesto vo Veľkej cene Eurovízie s inou kultovou skladbou Congratulations (1968). Hosťoval aj na festivale Bratislavská lýra. Predal viac ako 21 miliónov singlov, v roku 2014 vyšiel jeho 100. album. V roku 1995 bol ako prvá rocková hviezda pasovaný kráľovnou Alžbetou II. za rytiera s právom používať titul Sir. Bol medzi umelcami, ktorí v roku 2012 vystúpili na koncerte v Buckinghamskom paláci pri príležitosti 60. výročia kraľovania Alžbety II.

Sir Cliff Richard
The Sir Cliff Richard Charitable Trust
P.O.Box 46c, Esher
Surrey KT10 0RB, UK


Jennifer Hudson Jennifer Hudson
Nar. 1981 je americká R&B a soulová speváčka a herečka, ktorá sa do povedomia dostala prostredníctvom speváckej súťaže American Idol (2004), v ktorej obsadila 7. miesto. V roku 2006 debutovala vo filme muzikálom Dreamgirls,kde hrala po boku takých hviezd ako Jamie Foxx, Eddie Murphy a Beyonce Knowles. Za svoj výkon si vyslúžila Oskara za Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Za svoj herecký výkon si tiež vyslúžila ocenenia Zlatý glóbus, BAFTA Award, NAACP Image Award a nakoniec Screen Actors Guild Award. Za svoje prvé CD s názvom Jennifer Hudson z roku 2008 získala ocenenie Grammy Awards a zlatú platňu z predaja 700 tisíc predaných nosičov v USA a milión kópií predaných nosičov vo svete. V tom istom roku zažiarila po boku Sarah Jessici Parker vo filme Sex v meste. Odvtedy účinkovala v ďalších filmoch (Tajný život včiel, Okrídlené bytosti, Fragments, Winnie). Nakrúca ďalšie hudibné CD a vystupuje pravidelne na Broadway.Mireille Mathieu Mireille Mathieu
Nar. 1946 je francúzska šansoniérka. Patrí medzi najpredávanejších hudobných umelcov sveta. Predala viac ako 150 miliónov hudobných nahrávok. Nahrala približne 1 200 piesní v deviatich jazykoch. Spolupracovala so svetovými hudobnými osobnosťami ako sú Charles Aznavour, Barry Manilow, Paul Anka, Plácido Domingo, Julio Iglesias, Tom Jones, Peter Alexander, spievala so Zborom Červenej armády a s mnohými ďalšími. Mireille Mathieu Medzi jej najznámejšie piesne patria hity Acropolis adieu, Ne me quitte pas, Santa Maria de la mer, či úspešná coververzia piesne Blue Bayou od Roya Orbisona. Viacero hitov Mireille Mathieu napísal francúzsko-alžírsky skladateľ Eddy Marnay, ktorý spolupracoval aj s Edith Piaf. Bola prvou západnou speváčkou, ktorá vystúpila v Číne.Joe Cocker Joe Cocker Joe Cocker
(1944-2014) bol anglický rockový a bluesový spevák, skladateľ, nositeľ Radu britského impéria. Známym sa stal v 60. rokoch minulého storočia vďaka svojmu charakteristickému chrapľavému hlasu a cover verziám populárnych pesničiek (napr. Beatles). V roku 1961 začal kariéru spievaním po sheffieldských krčmách. Dostal niekoľko ocenení vrátane Grammy Award 1983 a Oscara za pieseň Up Where We Belong, ktorú naspieval spoločne s Jennifer Warnesovou. Časopis Rolling Stone ho zaradil na 97. miesto najlepších spevákov všetkých čias. V roku 1969 sa objavil na Woodstocku. Na konte má 40 albumov a jeho pieseň z filmu Deväť a pol týždňa, You Can Leave Your Hat On, sa stala kultovou záležitosťou.Michael Bublé Michael Bublé
Nar. 1975 je kanadský spevák a herec. Aj keď debutoval už ako 11 ročný, zlom v jeho kariére nastal až v roku 2003 po vydaní rovnomenného albumu. O dva roky neskôr vydal album It's Time, s ktorým obsadil prakticky celú Európu. Predala sa tu tretina zo 6 miliónov kópií. Zatiaľ vydal osem štúdioviek - BaBalu (2001), Dream (2002), Michael Bublé (2003), It's Time (2005), Call Me Irresponsible (2007), Crazy Love (2009), Christmas (2011) a To Be Loved (2013). S poslednými štyrmi menovanými dobyl americký rebríček Billboard 200. Na svete sa predalo viac ako 50 miliónov kópií jeho albumov. Okrem toho má na konte tri live a deväť EP nahrávok. Získal štyri ceny Grammy i 11 Juno Awards. Od marca 2011 je manželom argentínskej herečky, modelky a speváčky Luisany Lopilato.

Michael Bublé
Bruce Allen Talent
425 Carrall Street Suite 520
Vancouer, BC, V6B 6E3 Canada


Jane Birkin Jane Birkin Jane Birkin
Nar. 1946 je francúzska speváčka, herečka, mierová aktivistka a módna ikona britského pôvodu. V druhej polovici 60. rokov sa začala objavovať v prvých filmoch. Pri nakrúcaní filmu Slogan (1969) sa stretla so Sergom Gainsbourgom. Dvojica sa dala dokopy a ešte v roku 1969 naspievala duet Je t'aime… moi non plus, ktorý má dnes už kultový status. Skladba bola pre svoj sexuálny nádych po vydaní zakázaná v mnohých európskych štátoch. Jane Birkin sa počas ostatných viac ako 40 rokov paralelne venuje filmu i hudbe. Zahrala si v snímkach ako Horčica mi stúpa do nosa (1974), Zviera (1977), Smrť na Níle (1978), Zlo pod slnkom (1982), Dlhé odlúčenie (1986), Vojakova dcéra neplače (1998) či Krabice (2007). Ako speváčka sa prezentovala štúdiovkami Di doo dah (1973), Lolita go home (1975), Ex fan des sixties (1978), Baby alone in Babylone (1983), Lost song (1987) či Enfants d'Hiver (2008). Birkin sa do povedomia dostala aj vo svete módy. Pomenovaná je po nej najslávnejšia kabelka od Hermes z roku 1981Birkinka.

Jane Birkin
c/o Agence Adéquat
80, rue d´Amsterdam
75009 Paris, France


Charlie Watts Charlie Watts
Nar. 1941 vlastným menom Charles Robert Watts je anglický rockový bubeník, hudobný producent a umelec. Známy je predovšetkým pre jeho 40 ročné pôsobenie v kapele The Rolling Stones. Bubeníkom chcel byť už odmalička. Ako chlapec sníval o tom, že hrá s Charliem Parkerom. Po práci tak začal bubnovať v niekoľkých bezvýznamných kapelách, až prišla ponuka od otca britského blues Alexisa Körnera, aby zasadol za bicie v jeho kultovej kapele Blues Incorporated. Z jej časti sa v roku 1962 sformovali Rolling Stones, ktorí začiatkom roku 1963 zlanárili Wattsa k sebe. Od toho času je neoddeliteľnou súčasťou kapely a spoločne s Jaggerom a Richardsom sú jediní zo zakladajúcich členov, ktorí v nej hrajú dodnes. (Brian Jones sa v roku 1969 utopil za doposiaľ nevyjasnených okolností v bazéne svojho domu, basista Bill Wyman kapelu opustil v roku 1992.) Watts sa okrem hrania na bicie podieľa aj na navrhovaní pódiovej prezentácie, grafiky a dizajnu kapely a na koncertoch býva ocenený najväčším aplauzom.The Belle Stars The Belle Stars
Bola dievčenská britská poprocková kapela založená v Londýne v roku 1980 na troskách formácie The Bodysnatchers. Gitaristky Stella Barker a Sarah-Jane Owen, saxophonistka Miranda Joyce, klávesistka Penny Leyton a bubeníčka Judy Parsons sa rozhodli založiťnovú kapelu. Pribrali k sebe hráčku na bassovú gitaru Lesley Shone a Jennie Matthias. Vznikla formácia The Bella Stars. Na jar roku 1981 vypúšťajú debutový singel Hiawatha, ktorý tak ako ďalšie nasledujúce dva v hitparádach prepadol. Na výslnie popu sa dostali až hitom Iko Iko - cover verziou hitu, ktorý sa pôvodne volal Jock-A-Mo a bol napísaný a realizovaný v roku 1953 skupinou Sugar Boy and his Cane Cutters. Kapela The Belle Stars vydala dohromady len tri albumy : The Belle Stars v roku 1983, The Very Best v roku 1994 a 80's Romance: The Complete Belle Stars v roku 2010.Valentino Liberace Liberace

(1919-1987) bol slávny americký klavírista a zabávač, miláčik davov v 50. až 70. rokoch. Chlapíkov v čiernych kostýmoch za čiernymi klavírmi vystriedal v nablýskaných pompéznych farebných kostýmoch, cez mikrofón udržiaval s divákmi kontakt. Stal sa jednou z prvých televíznych celebrít na svete a zrejme najbohatším hudobníkom svojej doby. Kopy peňazí dával do domov, palácov, oblekov, vozového parku a svojim právnikom, ktorí mali za úlohu tajiť jeho homosexualitu, ktorá bola v tejto dobe v USA trestná. Liberace bol zároveň (po romantickom herci Rockovi Hudsonovi) jednou z prvých slávných osobností, které zomreli na AIDS. O Liberacem a jeho milencovi Scottovi Thorssonovi nakrútil režisér Steven Sodenberg v roku 2013 snímku Behind the Candelabra, ktorej hlavné postavy zveril Michaelovi Douglasovi a Mattovi Damonovi.Text of song hand written by Charles Aznavour Charles Aznavour Autograph Charles Aznavour
Nar. 1924 ako syn arménskych rodičov, ktorí sa iba krátko predtým dostali do Francúzska ako utečenci pred tureckou genocídou. Otec viedol v Paríži malú reštauráciu a spieval v operete. Matka, s jeho staršou sestrou Aidou, zasa v šantánoch a on sa preto rozhodol ísť rovnakým smerom. Aznavourove začiatky sú spojené s pianistom Pierrom Rochem. Cestoval s ním po celej krajine a zbieral prvé skúsenosti v kabaretoch, ktoré vtedy predstavovali hlavný zdroj ľudovej zábavy. Malý, nie príliš vzhľadný spevák so zastretým hlasom nemal veľký úspech - až si ho v roku 1945 všimla už vtedy preslávená Edith Piaf.Okamžite ho angažovala, vystupoval v prvej časti jej koncertu a cestoval s ňou i do zahraničia. Vďaka tomu začal získavať potrebné kontakty na hudobných producentov a ona zasa využila nielen rozvíjajúci sa Aznavourov skladateľský talent,ale občas jej robil aj tajomníka a organizoval jej súkromný život.Zostali spolu až do roku 1950 a potom sa Charles Aznavour rozhodol pustiť na sólovú spevácku dráhu. Charles Aznavour sa presadil aj ako autor hudby k filmom a filmový herec. V roku 1960 ho známy režisér F. Truffaut obsadil do hlavnej úlohy filmu Nestrieľajte na pianistu a postupne nakrútil takmer 30 titulov - Syn pravdy, Horí Paríž?, Paríž v auguste, Candy, Čas vlkov, Desať malých černoškov, Plechový bubienok, Čarovný vrch.Amanda Lear Amanda Lear Amanda Lear
Nar. 1939 (1946) Problémy s presným dátumom narodenia nie sú jedinou záhadou jej života. Amanda, ktorá dlhé roky strávila po boku surrealistického maliara Salvadora Dalího, totiž od maestra pochytila schopnosť zahmlievať a fabulovať. K mnohým dohadom tiež prispieva Learovej 181 cm vysoká postava v kombinácii s mužským hlasom. Jedna z častých legiend hovorí, že Dalí spoznal Amandu ešte ako Alaina Tapa v najznámejšom transvestitskom klube v Paríži. Alain tam vystupoval pod umeleckým menom Peki d'Oslo a až Dalího peniaze mu umožnili podstúpiť operáciu v Casablance, po ktorej už bol transvestita dokonalou ženou Amandou. Amanda Lear V počiatkoch svojej slávy sa dlhonohá umelkyňa k tejto teórii nevyjadrovala a v neskorších rozhovoroch tvrdila, že to celé vymyslel David Bowie na zvýšenie jej popularity a mužský hlas bol iba dôsledkom množstva cigariet, ktoré denne vyfajčila. Amanda Lear Tiež je známe, že v Paríži a Londýne študovala maliarstvo. Už v týchto časoch bola kráľovnou večierkov a jej meno sa spájalo napríklad s Brianom Jonesom z Rolling Stones. Neskôr predvádzala modely pre Paca Rabanneho a Yvesa Saint Laurenta a stala sa Dalího najbližšou priateľkou. Keď mala približne tridsať rokov, zamiloval sa do nej David Bowie, ktorý ju priviedol k spievaniu. Nasledovalo obdobie jej najväčšej diskoslávy. Amanda, ktorá hovorí plynule po taliansky, francúzsky, nemecky, anglicky a španielsky, sa neskôr zamestnávala moderovaním programov talianskych a nemeckých staníc. Okolo štyridsiatky sa vydala za aristokrata Alaina-Philippa Malgnaca d'Argens de Villela, Amanda Lear ktorý však nešťastne zahynul pri požiari ich domu v južnom Francúzsku, ktorého interiér navrhoval ešte Dalí. Dnes sa však už bývalá star z nešťastia spamätala a venuje sa najmä tvorbe a vystavovaniu svojich výtvarných diel.

Amanda Lear
c/o Cinetea
9, rue des Trois Bornes
75011 Paris,France


Benny Andersson Benny Andersson (ABBA)
Nar. 1946 je švédsky hudobný skladateľ, producent, spevák a bývalý člen skupiny ABBA. Od detstva hrá na akordeón. V roku 1964 sa pridal ku skupine Hep Star, ktorú opustil v roku 1969. Potom s Bjornom Ulvaeusom založili hudobnú skupinu ABBA (1972-1983), ktorá je považovaná za jednu z najúspešnejších hudobných skupín všetkých čias. Bol ženatý s Anni-Frid Lyngstad. V roku 1981 sa rozviedli Významne sa podieľal na nakrúcaní filmu Mamma Mia!, ktorý vznikol na motívy rovnomenného muzikálu, ktorý spoločne s Bjornom Ulvaeusom napísali v rokoch 1998-1999.Anni-Frid Lyngstad Anni-Frid Lyngstad (ABBA)
Nar. 1945 je švédska speváčka. Známa po celom svete ako Frida, členka skupiny ABBA. Je dcérou odsunutého nemeckého vojaka Alfreda Haaseho a Synni Lyngstadovej. Po smrti matky ju vychovávala babka, s ktorou sa odsťahovala z Nórska do Švédska. V roku 1969 stretla Bennyho Anderssona, ktorý sa stal tak jej snúbencom, ako aj producentom. Jej prvé hity prišli v roku 1971. Anni-Frid Lyngstad Sólové úspechy teda slávila už skôr, ako sa stala členkou kvarteta ABBA (podobne ako Agnetha). Anni-Frid vo svojej hudobnej dráhe pokračovala aj po rozpade ABBY. V roku 1982 vydáva album Something's Going On, na ktorom sa produkčne vedľa Stiga Andersona podieľa aj Phil Collins a v roku 1984 album Shine. Úspechy skupiny ABBA však už nedosiahla. Dnes žije vo Švajčiarsku ako Princess Anni-Frid Synni Reuss of Plauen, keďže sa v roku 1992 vydala za nemeckého princa.

Anni-Frid Lyngstad
Mono Music AB
Södra Brobänken 41,Skeppsholmen
111 49 Stockholm,Sweden


Björn Ulvaeus Björn Ulvaeus (ABBA)
Nar. 1945 je švédsky textár, hudobný skladateľ, spevák, producent, gitarista, spisovateľ a bývalý člen svetoznámej skupiny ABBA(1972-1983). Od roku 1966 nepretržite spolupracuje so svojim priateľom a kolegom Bennym Anderssonom. V období rokov 1966-1969 spolu píšu a komponujú pre Bennovu formáciu GGE Stars a iných švédskych umelcov. Neskôr začali koncertovať spoločne pod názvom Benny & Björn, čo sa prejavilo na vydaní prvého albumu Lycka v roku 1970. O dva roky neskôr bola založená kapela ABBA, potom čo sa rozhodli spojiť so speváčkami Agnethou a Anni-Frid. Nasledovala úspešná desaťročná spolupráca v hudobnej skupine ABBA. V roku 1993 Björn a Benny skladajú a nahrávajú popový album Shapes pre švédsku speváčkou Josefin Nilsson. Potom pokračujú v písaní a komponovaní muzikálov Kristina fran Duvemala (1995) a zatiaľ posledného Mamma Mia! (1999), ktorý je založený na piesňach ABBY.

Björn Ulvaeus
Mono Music AB
Södra Brobänken 41,Skeppsholmen
111 49 Stockholm,Sweden


Agnetha Fältskog Agnetha Fältskog (ABBA)
Nar. 1950 je švédska speváčka, známa hlavne ako členka skupiny ABBA v rokoch 1972-1983. Pôvodne si meno písala ako Agneta, písmeno h si neskôr pridala sama. Je autorkou mnohých vlastných piesní. V sedemnástich rokoch debutovala so svojou skladbou Jag var sa* kär (Bola som taká zaľúbená). V rokoch 1971-1978 bola vydaná za Björna Ulvaeusa. Po rozpade skupiny sa vydala na sólovú dráhu, ktorá však nebola už taká úspešná. V 90. rokoch 20. storočia sa utiahla do ústrania a na verejnosti sa objavuje len zriedka. V roku 2004 vydala po 17 rokoch album My Colouring Book, ktorý obsahje 13 cover-verzií jej obľúbených piesní zo 60. rokov. Album a pilotná skladba If I Thought You'd Ever Change Your Mind sa vo Veľkej Británii dostali na 12., resp. 11. miesto hitparády a stali sa tak jej najúspešnejším sólovým počinom.


Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

Page up