Kontaktné adresy nie su overené! / The addresses are not verified !

Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8


Amy Winehouse Amy Winehouse
(1983-2011) bola britská jazzová, soulová a R&B speváčka. Amy sa narodila v Londýne v židovskej rodine,kde sa počúval hlavne jazz. Jej otec Mitchell Winehouse je taxikár a matka pracuje v lekárni. Zhruba v desiatich rokoch začala pôsobiť v amatérskej rapovej skupine Sweet'n'Sour. Hudobne ju ovplyvnilo mnoho osobností rôznych žánrov, napríklad Carole King, Prince alebo Madonna. V 16 rokoch začala spievať profesionálne a podpísala prvú zmluvu s vydavateľstvom. Jej debutový album Frank, ktorý vyšiel v roku 2003 sa stal veľmi populárnym. Pomohol tomu hlavne pilotná pieseň Stronger than Me. Celosvetového úspechu sa ale dočkala až s druhým albumom Back to Black,ktorý vyšiel v roku 2006 a pochádza z neho úspešná pieseň Rehab,kde s úprimnosťou popisuje svoju náklonnosť k alkoholu, za ktorú ju chcel manažér poslať do protialkoholickej liečebne, ona sa ale vzoprela, celý manažérsky tím vyhodila a začala pracovať s novými ľudmi. Album Back to Black sa dostal tiež na americký trh,kde sa mu veľmi darilo. Najvyššie sa dostal na 6. miesto. Zomrela 23. júla 2011 na predávkovanie drogami.Elvis Presley Elvis Presley – Kráľ rock´n ´rollu
(1935–1977) „Nebyť Elvisa, nikto by nič nenahral,“ povedal rockenrolový spevák a gitarista Buddy Holly o nenahraditeľnosti Elvisa Presleyho. Teórie o vzniku rock´n´rollu pripomínajú hádky vedcov a teológov o existencii Veľkého tresku. Isté je, že jeho singel Heartbreak Hotel z roku 1956 zmenil vnímanie modernej hudby najprv v Amerike a potom na celom svete. Sebavedomý Elvis vtedy prekonal popularitu Jamesa Deana. Zatiaľ čo Dean hral podľa hollywoodskych pravidiel, on dal hudbe úplne nové zákony.Eddie Van Halen Eddie Van Halen
Nar. 1955 vlastným menom Edward Lodewijk "Eddie" Van Halen je holandsko-americký rockový gitarista, skladateľ a hráč na klávesové nástroje, ktorý je známy ako člen a spoluzakladateľ hardrockovej skupiny Van Halen. Táto vznikla v roku 1972 v Pasadene, vtedy ešte pod názvom Mammoth. Členmi skupiny boli Van Halen (gitara a spev), jeho brat Alex (bicie), a basgitarista Mark Stone. Prvú demonahrávku skupiny, ktorá vznikla v roku 1977 v štúdiu Electric Lady Studios v New Yorku financoval Gene Simmons, basgitarista zo skupiny KISS. V tom istom roku skupina Van Halen dostala nahrávací kontrakt od vydavateľstva Warner Bros Records a v nasledujúcom roku vyšiel ich debut s názvom Van Halen. V nasledujúcich rokoch okrem nahrávania a vystupovania v skupine Van Halen, Eddie spolupracoval aj Michaelom Jacksonom a Quincy Jonesom pri nahrávaní skladby Beat It z albumu Thriller, s gitaristom Brianom Mayom zo skupiny Queen, s ktorým nahral tri skladby pre jeho sólový album Star Fleet Project. Nahral basovú gitaru na sólový album Sammyho Hagara I Never Said Goodbye. Spolupracoval aj s Dweezilom Zappom, Jeffom Porcarom, Rogerom Watersom, Stevem Lukatherom či Thomasom Dolbym.

Van Halen
5150 Studios
3361 Coldwater Canyon Avenue
Studio City,CA 91604-4039,USA

Annie Lennox Annie Lennox
Nar. 1954 je britská speváčka. Svoju kariéru začínala v skupine Eurythmics a za 25 rokov speváckej kariéry celosvetovo predala viac ako 78 miliónov albumov a získala množstvo cien, medzi ktoré patrí Grammy, Brit Awards. Z hitov:Medusa, Diva, Bare.

Annie Lennox
19 Entertainment Ltd.
Unit 32/33,Ransomes Dock,35 37 Parkgate Road
London SW11 4NP,UK

Aretha Franklin Aretha Franklin – Kráľovná soulu
Nar. 1942 je americká speváčka. Aretha Louise Franklin je gospelová, soulová a R&B speváčka - titulovaná ako Kráľovná Soulu alebo Dáma Soulu. Najväčšie hity: Spirit In The Dark, Amazing Grace...

Aretha Franklin
William Morris Agency
One William Morris Place
Beverly Hills,CA 90212,USA

Whitney Houston Whitney Houston
(1963-2012) bola americká R&B a popová speváčka, herečka, bývalá modelka, príležitostná textárka a producentka. Je zapísaná v Guinnesovej knihe rekordov ako speváčka s najväčším počtom získaných ocenení všetkých čias. Viac ako 170 miliónov predaných albumov, singlov a videí na celom svete. Svoju kariéru odštartovala v roku 1985 albumom Whitney Houston a na konte má 411 ocenení vrátane 6 cien Grammy, 2 cien Emmy, 23 cien American Music Awards a 16 cien Billboard Music Awards. Najväčšie hity : I'm Every Woman, I Have Nothing, Run To You, Queen Of The Night, I Will Always Love You, I Wanna Dance With Somebody. Jej kariéru ku sklonku života poznamenala drogová závislosť, na ktorú doplatila životom.Shakira Shakira
Nar. 1977 vlastným menom Shakira Isabel Mebarak, je popová kolumbijská speváčka žijúca v USA. V 13 rokoch vydala svoj prvý album nazvaný Magia neskôr druhý Peligro, ktoré nemali veľký ohlas. V roku 1995 vydala album Pies descalzos. S pesničkou Estoy aquí sa dostala na 1. miesto v kolumbijskej hitparáde a otvorila si tak dvere do sveta populárnej hudby. V roku 1998 spolupracovala s Emiliom Estefanom a vydala album ?Dónde están los ladrones?. Tento album je považovaný za jeden z jej najlepších. O rok neskôr vydala album Shakira MTV Unplugged. V roku 2001 vyšiel prvý album v angličtine nazvaný Laundry service. Potom sa na niekoľko rokov odmlčala a až v roku 2005 jej vyšiel album v dvoch jazykoch Fijación oral 1 (v španielčine) a Oral Fixation 2 (v angličtine). V roku 2009 vydala album She Wolf.

Shakira Mebarak
Nexus Management Group Inc.,
43 Clarkson Street,Apt 2B
New York,NY 10014-3675,USA

Christina Aguilera Christina Aguilera
Nar. 1980 je americká popová speváčka. V roku 1999 nahrala svoj prvý veľký hit Genie in a Bottle, ktorým si získala fanúšikov po celom svete. Bol z jej prvého debutového albumu Christina Aguilera. Z albumu sa predalo okolo 12 miliónov nosičov a získala zaň cenu Grammy v kategórií "Objav roka". V hitparádach po celom svete zabodovali aj single What a Girl Wants a Come on Over Baby. O rok na to prespievala niektoré hity z tohto albumu v španielčine pod názvom Mi Reflejo.K zmene jej krehkého dievčenského imidžu došlo,keď prespievala titulnú pieseň k známemu filmu Moulin Rouge,Lady Marmelade so speváčkami Lil' Kim, Pink a Myou.V roku 2002 nasledoval jej druhý album Stripped. V roku 2006 prišiel na rad jej ďalší album Back to Basics. Vystriedalo sa na ňom niekoľko hudobných štýlov. Christina označila album za comeback k 20.,30.a 40.rokom plných jazzu,blues a soulu.Pilotný singel albumu Ain’t No Other Man rýchlo zožal úspech.V roku 2008 jej odhalili hviezdu na Chodníku slávy v Hollywoode.

Christina Aguilera
Azoffmusic Management
1100 Glendon Avenue,Suite 2000
Los Angeles,CA 90024,USA

Eminem Eminem

Nar. 1972 vlastným menom Marshall Bruce Mathers III., je populárny rapper. Aj keď nedokončil strednú školu,snažil sa maximálne sústrediť na hudbu.V roku 1996 vydal svoj debutový album Infinite.Po vystúpení v súťaži Freestyle rap v Los Angeleskom rádiu, získal pozornosť silného hráča na poli hudby Dr.Dre, ktorý mu pomohol s jeho úspešným albumom The Slim Shady EP. Aj keď je rap doménou černošských spevákov, dokázal sa ako jeden z mála belochov v tomto speváckom smere veľmi dobre presadiť.Svoj tretí album The Slim Shady LP vydal 23.2.1999.Album sa behom krátkej doby stal jedným z najpredávanejších a získal za neho dve ocenenia Grammy.S jeho štvrtým albumom (druhým komerčným) The Marshall Mathers LP (2000) získal podobné úspechy ako s predchádzajúcim. Počas prvého týždňa od vydania sa predalo okolo 2 miliónov kópií a stal sa tak najrýchlejšie predávaným rapovým albumom v histórii. Ako herec debutoval v Hollywoodském filmu 8 Mile.

Eminem
Theodor - Cutler & Sedlmayr
200 Park Avenue South, Suite 1408
New York,NY 10003,USA

Justin Timberlake Justin Timberlake

Nar. 1981 je americký spevák. V roku 1995 spoluzakladal hudobnú skupinu *NSYNC .Bola to jedna z najúspešnejších chlapčenských hudobných formácií všetkých čias. Z Justina, frontmana skupiny, sa stal pop-idol.Aj vzhľadom na fenomenálny úspech kapely *NSYNC sa rozhodol dať na sólovú dráhu. Sólový album Justified(2002) sa stal senzáciou. Vďaka tomuto albumu sa stal Justin trojnásobným držiteľom MTV Music Award 2003 v kategóriách najlepší spevák, najlepší pop výkon a najlepší album. Najväčšími hitmi sa stali piesne Cry me a river,Senorita a Rock Your Body. V lete 2003 absolvoval svetové turné s Christinou Aguilerou. V roku 2005 sa vo filme Mimo zákon (Edison) objavil po boku takých kapacít ako Morgan Freeman a Kevin Spacey. Stvárnil tu ambiciózneho mladého novinára, ktorý v meste, prešpikovanom korupciou a mafiou, odhalí skorumpovanú policajnú zložku. Jeho druhý sólový album, nesie názov FutureSex/LoveSounds a úvodný singel Sexy Back odznel i na ceremónii MTV Video Music Awards 2006. Najnovším hitom je 4 Minutes - Madonna feat. Justin Timberlake & Timbaland.

Justin Timberlake
c/o Wright Entertainment Group,LLC.
P.O. Box 590009,Orlando,FL 32859,USA

Toni Braxton Tony Braxton
Nar. 1967(?) je americká R&B speváčka, skladateľka a herečka, ktorá si užila najväčší úspech v roku 1990. Toni vyhrala šesť cien Grammy a predala viac ako 48 miliónov platní po celom svete. Začínala s gospelmi a neskôr vystupovala so svojimi sestrami ako The Braxtons. Do sveta pop music ju uviedol Babyface. V USA sa presadila albumom Toni Braxton a v Európe až albumom Secrets. Avízované polročné angažmá v hoteli Flamingo Las Vegas v roku 2008 skomplikoval jej važny zdravotný stav. Jej ostatný album sa nazýva Pulse a je z roku 2009.

Toni Braxton
The Brokaw Company
9255 Sunset Boulevard,Suite 804
Los Angeles,CA 90069,USA

Geri Halliwell Geri Halliwell
Nar. 1972 je britská speváčka. Preslávila sa ako Ginger Spice v 90. rokoch na celom svete. Skupina Spice Girls v roku 1994 úspešne nastúpila na vlnu najlepších popových kapiel a po celom svete predala viac ako 40 miliónov kusov svojich albumov Spice (1996) a Spiceworld (1997). V máji 1998 Geri opustila Spice Girls.Rok mlčala a tak vydala album Schizophonic, ktorý dosiahol platinu. Štyri sladby z neho sa stali jednotkami v hitparádach : Mi Chico Latino, Lift Me Up, Bag It Up a It's Raining Men. Pilotný singel z albumu It's Raining Men v apríli debutoval v britskej hitparáde na prvom mieste - bola to už jej jedenásta No. 1, čím dosiahla rekord v počte skladieb britskej interpretky na prvom mieste. Singel zo soundtracku k filmu Denník Bridget Jones (2001) sa stal hitom na celom svete a predalo sa ho 1,8 milióna kópií. V roku 2001 sa vrátila na scénu s druhým sólovým albumom Scream If You Wanna Go Faster, na ňom spolupracovala s najvýznamnejšími popovými producentmi, vrátane Stevea Lipsona a Ricka Nowelsa. Pieseň Calling vydala aj vo francúzskej verzii Calling (au nom de l'amour). V októbri 2005 - po neúspechu albumu Passion a neuskutočnení znovuzrodenia Spice Girls, Geri prepustila svojich manažérov a odišla do Los Angeles.

Geri Halliwell
c/o Pan Macmillan Publishers
20 New Wharf Road
London,N1 9RR,UK

Ricky Martin Ricky Martin
Nar. 1971 je portorický spevák, vlastným menom Enrique Martín Morales. Už od mladosti sa venoval spevu a blízko mal aj k herectvu. Bol členom legendárneho chlapčenského hudobno-tanečného zoskupenia Menudo. V roku 1990 odštartoval svoju sólovú kariéru a doposiaľ predal po celom svete vyše 60 miliónov hudobných nosičov. Je držiteľom cien Grammy a Latin Grammy. Po celom svete sa preslávil piesňami María (1995),La Copa De La Vida (1998), Livin' la Vida Loca (1999) alebo She Bangs (2000). Presne 21 jeho piesní sa dostalo do Top 10 americkej Latin Chart, pričom osem z nich sa vyšplhalo na prvú priečku. Niekoľkokrát sa objavil v anketách v rebríčku TOP 50 najsexi mužov sveta.

Ricky Martin International Fan Club
P.O. Box 13345, Santurce Station
San Juan,00908-3345 Puerto Rico


Tori Amos Tori Amos
Nar. 1963 je americká speváčka. V piatich rokoch začala študovať klasický klavír. V roku 1979 nakrútila s bratom Mikeom prvú štúdiovú skladbu Baltimore. V roku 1984 sa presťahovala do Los Angeles, aby sa jej splnil sen stať sa rockovou hviezdou. O tri roky neskôr získala nahrávaciu zmluvu s Atlantic Records a v roku 1988 vydala s hardrockovou kapelou Y Kant Tori Read bezmenný album. Album bol neúspešný. Vyústilo to do osobných Toriných skladieb, ktoré sa potom dostali na jej debut Little Earthquakes. S podporou jej vydavateľa sa premiestnila do Londýna, aby vystupovala po malých kluboch. Koncom roka 1992 album získal v Británii zlato, o rok neskôr aj v USA. EP Crucify väčšinou s prevzatými vecami, obsahovalo tiež mäkšiu verziu skladby Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Nasledujúci platinový album Under The Pink Tori naplnila piesňami o ženských skúsenostiach. V poslednom období sa Tori púšťa do rôznych experimentov s tanečnými rytmami.

Tori Amos
Creative Artists Agency
2000 Avenue Of The Stars
Los Angeles,CA 90067,USA

Tina Turner Tina Turner – Rocková babička
Nar. 1938 vlastným menom Annie Mae Bullock, je americká rocková speváčka, jedna z najpopulárnejších hviezd 20. storočia s charakteristickým zachrípnutým, ale silným hlasom, bujarou hrivou a dlhými nohami. Svoju kariéru odštartovala v druhej polovici 50. rokov v kapele Kings of Rhythm. Z nej vzišla formácia Ike & Tina Turner Revue, v ktorej pôsobila s vtedajším manželom a vďaka ktorej sa preslávila. Duo v roku 1991 zaradili do Rock'n'rollovej siene slávy. Speváčka má na svojom konte osem cien Grammy a na celom svete predala takmer 200 miliónov albumov. Tina Turner Magazín Rolling Stone ju zaradil do svojho rebríčka 100 najlepších interpretov a interpretiek všetkých čias a označil ju za "kráľovnú rock'n'rollu". Je najstaršou ženou, ktorá sa objavila vo svojich 73 rokoch na obálke módneho časopisu Vogue. Hity: Private Dancer, Twenty Four Seven, The Best, Proud Mary Prečítajte si rozhovor s Tinou >>>>

Tina Turner
c/o Capitol Records
1750 North Vine Street
Hollywood,CA 90028,USA

Neil Diamond Neil Diamond

Nar. 1941 je americký spevák a skladateľ stredného prúdu pop music, čerpajúca z rocku, folku, country i gospelu. Prvý sólový singel z roku 1964 je neúspešný a Neil ďalej skladá a vystupuje po kluboch. Prvé skladateľské úspechy sa dostavujú v roku 1965 a prvé interpretačné o rok neskôr. Najskôr s piesňou Solitary Man a potom predovšetkým so singlom Cherry Cherry. V tej dobe majú s jeho pesničkou I Got The Feeling obrovský úspech Monkees. V roku 1968 sa sťahuje do L.A. a nasledujú ďalšie hity : Sweet Caroline a Holly Holy. V roku 1970 nadväzuje na túto sériu hitom Cracklin'Rosie. Začína prenikať do Veľkej Británie. Nasledujú hity I Am ...I Said (1971) a Song Sung Blue (1972 prvý v USA). Úspešný začiatok 70. rokov potvrdzuje aj cena Grammy za rok 1973, za album Jonathan Livinston Seagull (1973). Neil Diamond sa drží na špičke popularity až do začiatku 80. rokov , pričom asi najväčším hitom bol duet s Barbrou Streisand - You Nechcem Bring Me Flowers z roku 1978. V roku 1979 hrá vo filme Jazz Singer. Hoci v ďalších rokoch dochádza k miernemu ústupu zo špičiek hitparád, stále však zostáva uznávanou svetovou hviezdou.

Neil Diamond
HK Management, Inc.
1100 Glendon Avenue, Suite 1100
Los Angeles, CA 90069, USA

Dalida Dalida

(1933-1978) bola francúzska šansonérka. Narodila sa v Kahire ako Iolanda Gigliotti. V 60. rokoch bola taká úspešná a bohatá, že si kúpila dom na Rue d´Orchampt na Montmartri. Spievala, hrala vo filmoch, zmenila si farbu vlasov na žiarivú blond a po rozvode sa už nikdy nevydala. Milostný vzťah s talianskym spevákom menom Luigi Tenco, ktorý spáchal samovraždu v roku 1967, ju priviedol k prvému pokusu o jej vlastnú samovraždu. Našťastie ju zachránili a ešte v tom istom roku úspešne vystupuje v Olympii. V roku 1968 dostáva celý rad ocenení a vyznamenaní. Dalida Z celého radu spomenieme len jedno, ktoré dostala ako jediný umelec v histórii od prezidenta Francúzska generála de Gaulla – medailu prezidenta republiky. Ale jej súkromný život bol stále osamotený, neúspešný a plný osobných bolestí. Predala 85 miliónov platní po celom svete. Ako prvá sa stáva držiteľkou diamantovej platne a ako prvá nahráva francúzsky videoklip. Jej hity Paroles Paroles či Banbino sú hrávané dodnes. Dobrovoľne si vzala život v roku 1987.Mireille Mathieu Slávik z Avignonu - Mireille Mathieu
Nar. 1946 je francúzska šansoniérka. Patrí medzi najpredávanejších hudobných umelcov sveta. Predala viac ako 150 miliónov hudobných nahrávok. Nahrala približne 1 200 piesní v deviatich jazykoch, spolupracovala so svetovými hudobnými osobnosťami ako sú Charles Aznavour, Barry Manilow, Paul Anka, Plácido Domingo, Julio Iglesias, Tom Jones, Peter Alexander, spievala so Zborom Červenej armády a s mnohými ďalšími. Medzi jej najznámejšie piesne patria hity Acropolis adieu, Ne me quitte pas, Santa Maria de la mer, či úspešná coververzia piesne Blue Bayou od Roya Orbisona. Viacero hitov Mireille Mathieu napísalf rancúzsko-alžírsky skladateľ Eddy Marnay, ktorý spolupracoval aj s Edith Piaf. Bola prvou západnou speváčkou, ktorá vystúpila v Číne.

Mireille Mathieu
Abilene Disc
122,avenue de Wagram
75017 Paris,France

Cher Cher
Nar. 1946. Diva Cherilyn Sarkisian LaPiere, známa pod umeleckým menom Cher, je úspešná speváčka, skladateľka a herečka arménskeho pôvodu. Vyhrala cenu Academy Award, Grammy Award, Emmy Award, tri Zlaté glóbusy a cenu Medzinárodného filmového festivalu Cannes, popri ostatných cenách za jej prácu vo filme, hudbe a televízii. Svoju kariéru začala ako sprievodná speváčka a neskôr si získala pozornosť ako jedna z pop rockovej dvojice Sonny & Cher, ktorá mala veľký úspech vďaka skladbe I Got Your Babe v roku 1965. Cher počas svojej kariéry pokorila mnoho rekordov. Je jedinou interpretkou, ktorá dosiahla 1. miesto v rebríčkoch časopisu Billboard v každom z predchádzajúcich šiestich desaťročí. Hitový dance singel Believe je jej najpredávanejšou nahrávkou a stal sa najpredávanejším singlom roku 1999 s predajom viac ako 10 miliónov kópií. Cher predala celosvetovo viac ako 100 miliónov albumov.

Cher
Official Cher Fan Club
P.O.Box 2425
Milford,CT 06460,USA

Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

Page up